×

Blog

Płytki do kuchni na ścianę i podłogę

Płytki ceramiczne: wybieramy płytki do kuchni na ścianę i podłogę

Płytki ceramiczne sprawdzą się zarówno na ścianie, jak i podłodze w kuchni. Jakie płytki do kuchni wybrać w nowoczesnym wnętrzu, a jakie sprawdzą się w aranżacji w stylu klasycznym? Jakie płytki podłogowe kupić, by stanowiły one z projektem kuchni spójną całość? Czym charakteryzują się płytki drewnopodobne, a czym płytki lappato? Płytki do kuchni stanowią dopełnienie aranżacji wnętrza. Coraz chętniej wybierane są zarówno do wykończenia ścian, jak i podłogi w kuchennym wnętrzu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup płytek ceramicznych, warto wiedzieć o nich kilka podstawowych rzeczy.

Płytki ceramiczne: ściany w kuchni

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wyboru płytek ceramicznych, warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić kuchenne wnętrze. Płytki ceramiczne do kuchni powinniśmy wybierać wówczas, gdy jesteśmy zdecydowani na określony charakter i styl kuchni. Weźmy pod uwagę zarówno meble kuchenne, jak i dodatki wykończeniowe. Jeśli marzy nam się nowoczesna kuchnia, w której bohaterem będą modne meble kuchenne na wysoki połysk pamiętajmy, że płytki kuchenne muszą być utrzymane w podobnym trendzie. Wówczas, wnętrze nabierze wyjątkowej spójności, a całość zaprezentuje się niezwykle elegancko. W zależności od indywidualnych upodobań, możemy wybrać płytki gładkie bądź takie, które zdobi subtelny nadruk. Coraz popularniejsze stają się płytki cegiełkowe, które zdominują aranżację kuchni klasycznej. Idealnie zaprezentują się, jako wykończenie ściany nad blatem kuchennym, wyznaczając w ten sposób roboczą strefę w przestrzeni.

Płytki ceramiczne na podłogę

Wybierając płytki podłogowe, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim weźmy pod uwagę funkcjonalność wybranego rodzaju płytek. Chodź te uchodzą za jeden z tych materiałów, które nie przysparzają większych problemów w utrzymaniu czystości, przy wyborze płytek podłogowych pamiętajmy, że na niektórych powierzchniach, widoczny stanie się każdy okruszek. Na rynku dostępne są jednak płytki, które pozwolą zakamuflować nam względny „nieporządek”. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się płytki lappato, których powierzchnia jest lekko polerowana i nierówna. To sprawia, że światło odbijając się od naturalnych nierówności płytki kamufluje ewentualne niedociągnięcia porządkowe.

Płytki podłogowe w kuchni: gładkie czy wzorzyste?

Kolejną decyzją, jaka pozostanie nam do podjęcia przy wyborze płytek, jest ich kolorystyka. Przyjęło się, że podłoga w kuchni nie powinna dominować wnętrza, a być jedynie jego subtelnym dopełnieniem. Niektóre projekty kuchni zakładają jednak, że to właśnie podłoga będzie jedną z największych dekoracji wnętrza. Wówczas możemy puścić wodze fantazji i zdecydować się na odważniejszy wzór płytek podłogowych. Format i kolorystyka powinna być uzależniona od indywidualnych preferencji, a także wielkości wnętrza. Pamiętajmy, że w małym wnętrzu nie sprawdzi się pstrokata podłoga, na której „dużo się dzieje”. Wówczas lepiej wybierzmy gładkie kafelki, które sprawią, że wnętrze wyda się optycznie większe. Do wyboru mamy także płytki drewnopodobne, które idealnie imitują podłogę z naturalnego drewna. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością i oryginalnym wyglądem. Coraz częściej ucieka się od wiernego odwzorowywania drewna, a stawia się na nowe wzory i odważne kolory.

Źródło: http://www.urzadzamy.pl

blog - ostatni wpis