×

Blog

Posadzki z żywicy epoksydowej

Dzięki nowoczesnym pomysłom na aranżację wnętrz architekt może wkomponować posadzki z żywicy stosowane nie tylko w obiektach przemysłowych czy gospodarczych ale również na salonach. Ostatnio modne się stało wkomponowywanie w podłogę z żywicy wzorów, efektów trójwymiarowych. Wielkim atutem posadzek żywicznych jest ich trwałość. Są one wysoce odporne na uszkodzenia.

Chcąc uzyskać efekt przestrzenny 3D najpierw trzeba wybrać odpowiedni projekt graficzny a następnie zalewa się go żywicą epoksydową, która jest przezroczysta dzięki czemu widać wzór na posadzce. Dodatkowym atutem tego rodzaju rozwiązań jest niepowtarzalność projektu. Gotowe posadzki są odporne na ścieranie. Wyszkolona ekipa budowlana jest w stanie przywrócić posadzkę do pierwotnej postaci estetycznej.

Sztuka wylewania posadzek z żywicy

Ze względu na skomplikowany proces technologiczny, robocizna jak również materiały niezbędne do wykonania posadzki żywicznej nie są tanie. Jednak za indywidualne rozwiązania klienci są w stanie zapłacić więcej. Koszt w dużej mierze uzależniony jest pomysłowości klienta, użytego materiału pod warstwę żywicy oraz wielkości pomieszczenia. Ostatni czynnik związany jest z koniecznością użycia większej ilość materiału zwiększając grubość posadzki.

Dzieła sztuki w 3D na podłodze

Bezbarwna żywica umożliwia zatopienie w niej różnych przedmiotów. Wybór musi uwzględniać warunek, że nie będą one reagować z żywicą co może spowodować ich zniszczenie. Do wykonania posadzki żywicznej można użyć różnego rodzaju materiałów takich jak grafiki, piasek, kamienie, muszle i wiele innych. Efekt trójwymiarowy może być fajnym sposobem na aranżację wnętrza w inny, nietypowy sposób. Pomysł na wzór uzależniony jest od wyobraźni klienta. Istnieje możliwość wyboru rodzaju powłoki matowej lub na wysoki połysk.

Nowoczesne podłogi w polskich realiach

Trójwymiarowe posadzki z żywicy znane są od wielu lat na całym świecie. W Polsce to stosunkowo nowe rozwiązanie. Tego typu rozwiązania wykorzystywane są dużych domach ale wkradają się coraz częściej do mniejszych a nawet do mieszkań w blokach. W niektórych kręgach towarzyskich tego typu rozwiązania są wysoko cenione i modne. Jeśli tylko możliwości finansowe pozwolą klienci mogą się cieszyć posadzkami rodem z pałacu. Także już dziś w wykończeniu swojego mieszkania każdy może mieć posadzkę z efektem 3D.

Jeśli są Państwo zainteresowani posiadamy specjalistów, którzy potrafią wykonać posadzki z żywicy na zamówienie.

Poniżej kilka przykładów wykorzystania technologii.

blog - ostatni wpis